Odgłos mis i gongów wzbudzających w nas tajemnicze wibracje

Odgłos mis i gongów to niesamowity i mistyczny dźwięk, który budzi w nas poczucie tajemnicy. Dla jednych może to być środek relaksacji, który pozwala na głębsze przeniknięcie w świat naszych duchowych zainteresowań, dla innych może to być powód do eksploracji swojego wnętrza.

Misami i gongami posługują się modlić o łaski i błogosławieństwa wykonując sakralne rytuały, a tym samym wzmacniając energetyzującą moc danego miejsca. Uważa się, ze fale energii bodźca działających mis i gongów szerzą się na cały świat wysyłając moc za pośrednictwem naszych umysłów i serc.

Każde z nas reaguje na odgłos mis i gongów na swój sposób. Osoby uważniej słuchające mogą doznawać odgłosu jako trzepot ptaków lub odgłos delikatnych skrzydeł, a czasem nawet usłyszeć ukryte melodie. Z drugiej strony jednostki o silniejszym charakterze mogą wyczuć z tego gongu mocne nuty hip-hopu czy techno. W każdym przypadku odgłos mis i gongów przenika ciało, angażując nasze emocje i pobudzając nasze wewnetrzne piękno do dalszej ufności wobec tego co przychodzi później.

Fizyczny dotyk jest potrzebny aby prawdziwie poczuć wibracje mis i gongów. Można tego dokonać po prostu trzymając je lub rozrzucając je; albo uderzać je pilniczkiem lub pałeczkami – każde z nich odda swoje indywidualne wibracyjne spektrum dziwnego brzmienia, pełni wrażeń rytmicznych.

Czasem na sali gimnastycznej słychać dźwięki mis i gongów, które przywołują ludzi do świadomego bycia. To jakby wezwanie do podróży wszechświata. Odgłosy tych instrumentów wzbudzają w nas tajemnicze wibracje, które zachęcają do tego, by stanąć po stronie ezoterycznych energii przenikających nas codzienność.

W świecie istnieją rytuały, w których wykorzystuje się misy i gongi dla poprawienia poziomu energetycznego. Miłośnicy ezoterycznych praktyk twierdzą, że odgłos ich brzmienia powoduje, że czujemy spokój oraz równowagę wewnętrzną. Warto spróbować medytacji na tej fali dźwiękowej i pozwolić sobie na chwilę bezgranicznego odprężenia.

Mis i gong niemal jak magnes przyciągają do siebie uwagę ludzi. Tak jak napisał poeta Nolita „Miłość jest obecna we wszystko co słyszysz” to prawda – symbole tego typu dźwięków są uosobieniem tego co czujesz w swym sercu. One też oddalają cię od natłoku trosk każdego dnia byś mógł cieszyć się chwilami chociażby oddalonego rytmicznego dudnienia.

Znawcy tematu tematu twierdza, że dzięki tym holistycznym wartościom dźwięku terapii mis i gongów możemy doświadczyć harmonii umysłu i ciała oraz rozpoczyna się proces regeneracji przebywa Kiedy jesteśmy bardziej świadomi samego siebie dzieje się coś naprawdę pięknego – akceptujemy siebie takimi jakimi jesteśmy.

Odgłos mis i gongów wzbudzających w nas tajemnicze wibracje to niezwykle cenne uczucie, które znacznie się od siebie różni od dźwięków otaczającego nas codziennie świata. Jest jak oddech medytującego, unoszący się w powietrzu niczym warstwa czułości.

Gongi i misy są instrumentami medytacyjnymi, których brzmienie pomaga odprężyć i skutecznie dotrzeć do naszych głębokich emocji. I choć ich dźwięki mogą przejawiać się na zewnątrz jako monotonne lub denerwujące głosy, to jednak niosą ze sobą niepowtarzalne wartości. Misy na przykład służą do odtwarzania różnych konfiguracji fal harmonicznych. Każda harmoniczna fala ma inny skutek: pobudza albo uspokaja, ani homogeniczy albo wywołuje uczucia ekstatyczne. Mają one także podobny efekt na nerwy, układ hormonalny i aktywność mózgu.

Ponadto, gongi tantryczne służą do strojenia stanu umysłu poprzez wibracje wielopoziomowego tonu o różnorodnej fali iloczynowej. Taki dźwięk może bardziej zamanifestować zmiany wewnętrznego krajobrazu umysłowego, niż inne formy muzyki interaktywnej. Tajemnicza energia pomaga lepiej łagodzić stres i pomaga skupić się na korzystniejszej i bardziej twórczej analizie sytuacji.

Równocześnie, misy do medytacji mogą harmonizować ciało, intencjonalnie relaksować mięśnie i promować lepszy dostęp do zasobów twórczych. Odgrodzone od codziennych pogoni i trosk trybiki tego świata, wibracje tego duchowego instrumentarium pozwalają usunąć myśli natury destruktywnej i przywrócić tworzywo obecności.

Misy i gongi maja jeszzce jeden sekretny skarb: maja moc umożliwienia nam wirowania w symboliczne gruszy bezludnego morza. Do utkwienia poza tym światem budzenia sił otchlani tajemniczo-duchowej energii bycia uniesionym poza granice śmiertelności – to od starego cmentarza do boskiej przeszlosci mamy osiagnac wykreowane nas swoje nowe „ja”.